Keramické obklady do koupelny i kuchyně

Handmade krása v nedokonalostech

Viditelné tahy štětcem, živé barvy, originální povrchy, florální i středomořské motivy. Jemné detaily i drobné nedokonalosti, které dělají dlaždičku dlaždičkou. 
Kolekce Handmade je zaměřena na keramické obklady, které jsou vyráběny výhradně ručně.  Originální a jedinečné zpracování, nepřeberné množství barev a formátů. Od menších formátů 5x5cm až po 20x120cm. Svojí jedinečností se hodí jako do moderních prostor, tak i do památkově chráněných objektů.

CURA

Kolekce CURA, inspirovaná starobylou orientální keramikou charakteristickou svými duhovými a strukturovanými glazurami. CURA je kolekce obkladů na zeď, která je jedinečná svým povrchem, barvou i formátem a je k dispozici v 6 barvách: White Shell (bílá), Cream (kost), Cerulean (zelená), Bronze (modrá), Umber (hnědá), Brick Color (královská žlutá) ve formátu 6,5 × 26 cm a obsahuje speciální kusy a také 3 odstíny mozaiky umístěné na síťce 26 × 30 cm (dlaždice 2 × 8,5). Zvláštností je, že nikdy nenajdete jednu dlaždici stejnou jako druhou, a právě v tom je krása nedokonalosti.

CUNA

Nová kolekce keramických obkladů z dvojitě pálených dlaždic, která se vyznačuje zvláštním šestiúhelníkovým formátem, několika speciálními kusy připomínajícími fáze měsíce a větším formátem.

Univerzální kolekce, která se přizpůsobuje různým stylům a kompozicím: formáty, barvy a různé povrchy, které se vzájemně kombinují, umožňují nejen dotvořit obklady, ale také vytvořit skutečně originální a nečekané geometrie. Je nevyhnutelné hrát si s formáty a vytvářet synergie mezi barvami a povrchy kraklé, transparentními a hedvábnými...

CUNA DECO

Inovativní charakter této řady je vyjádřen skloubením dvou prvků: šestiúhelníku a tužky, které dohromady vytvářejí originální objemovou hru.

Barevné kombinace byly pečlivě prozkoumány a inspirovaly se stylistickými prvky art deco. 

CHEVRE

Kolekce CHEVRE, jejímž charakteristickým rysem je obdélníkový tvar s krátkými stranami skloněnými pod úhlem 30°, vznikla z potřeby vytvořit živý a nikdy nepředvídatelný obklad stěn, který by byl schopen vytvářet nesčetné geometrické hry. Kolekce je vyrobena z dvojitého výpalu a má 7 barev a 2 různé povrchy (hedvábný - průhledný), čímž nabízí designérovi nekonečné množství kombinací. CHEVRE interpretuje univerzální styl pro místnosti, které chtějí vyniknout "rytmem a hrou" barev a povrchů.

HELIOS

HELIOS, aby zachytil sugesce světla a "vytvořil" barvy snů. Kouzelné spojení sklářského umění s keramikou, představivost designu a nové technologie: ingredience pro vytvoření materiálu bohatého na úžasné světelné efekty. Nové formáty, ručně vyráběné mozaiky... velmi bohatý chromatický sortiment, ne méně než 20 barev, mnohé z nich ve dvou odstínech: světlém a tmavém. Mají emoce svůj sen? HELIOS je o tom přesvědčena.

LUCCA

Od charakteristického egyptského tyrkysu z doby před 5000 lety přes nádherné odstíny Chagalla až po žlutou barvu Van Goghových slunečnic - barva si v průběhu času zachovala svou krásu a hodnotu.

LUCCA je keramický výrobek vhodný zejména pro renovaci dobových domů, venkovských chalup a pro obnovu historických budov, kde je třeba zachovat starobylou atmosféru.

MARE

Je inspirována výraznými barvami středomořské krajiny. Kolekce je vhodná především pro obklady, je vyrobena z dvojitě pálených materiálů a skládá se z modulárních formátů: cm 20×20, cm 9,85×9,85, cm 4,85×4,85 a cm 4,85×9,85.

Tato řada se hodí k vybavení moderního i tradičního prostředí s možností charakterizovat prostory vkládáním speciálních kusů nebo ručně vyráběných mozaiek. Povrch se vyznačuje hlubokým leskem, který zajišťuje glazura kraklé. 

NAPIS - obklad tužky

NAPIS je kolekce glazovaných terakotových obkladů, která výrazně charakterizuje prostor, v němž je umístěna. Její výseč tvořená šesti půlkruhy dodává speciálnímu drážkovanému povrchu trojrozměrný vzhled a vytváří vibrace světla a stínu v celém okolním prostoru.

Obklad NAPIS je k dispozici v 27 různých barvách a površích o rozměrech 20x30x2 cm - není třeba spárovat, není třeba jej vysvětlovat... Představte si, že jednoduše pokryjete stěnu spoustou barevných tužek.

PORTO

PORTO je kolekce dvojitě pálených obkladů v obdélníkovém formátu
6,5 x 26 cm, mimořádně moderní, dostupná ve dvou různých površích: kraklé a transparentním. 
Řadu tvoří 13 jemných barev, s nimiž je možné navrhnout jedinečné prostředí, jako by čerpalo z malířské palety.Nepravidelnost spojení smaltu a craquelé znamená, že každý kus je jiný než ostatní, což činí každý pokoj exkluzivním a dynamickým. Kolekce je obohacena o mozaiky, speciální kusy a ručně vyráběné pásky, aby se zachovala starobylá hodnota, podle níž práce člověka svým zásahem činí každou fázi výrobního procesu jedinečnou.

PUNTO

Kolekce inspirovaná nejen První republikou. Zaoblené tvary obdélníkových, ale i čtvercových formátů a spousta zakončovacích a speciálních prvků - to je PUNTO

STIG

Kolekce STIG je keramický obklad ve velkém formátu 20 × 120 cm.

Povrch velkého formátu je tónován 15 lesklými barvami s "mokrým - kraklé" efektem a matným kovem.

Kolekce je obohacena o dílčí formáty, mozaiky a speciální kusy.

připravujeme....

BLENDS

připravujeme....

keramický obklad inspiraceobklad cihličkyobklad chevronkeramický obklad chevronobklad hexagonobklady do koupelny inspiraceobklady páskyobklady šestiúhelníkoriginální obkladykuchyňský obkladretro obkladymoderní obklady
ručně malované obklady a dlažby

Francesco De Maio

Od roku 1494...v továrnách Ceramica Francesco De Maio dodnes mistři ručně zdobí majolikové dlaždice kus po kuse.